Close

Proč začínám psát blog

Investicím se profesně věnuji prakticky celý svůj život a mám za sebou i mnoho osobních investičních zkušeností. Začínala jsem investovat v roce 2007, což byla za posledních 20 let asi nejhorší doba pro nákup investic. Právě pracovní i osobní zkušenosti s finanční krizí, která vrcholila na počátku roku 2009, byly pro mě tou nejcennější školou. Studium prestižního mezinárodního programu CFA ještě doplnilo mé zkušenosti o teoretické znalosti. To vše mě vede k tomu, že se možná trochu neskromně považuji za odborníka na investice.

A co jsem se za ta léta naučila především? Že k tomu, aby byl člověk úspěšným investorem, nemusí být nutně investičním odborníkem. Nepotřebuje znát složité modely ani finanční matematiku, nemusí denně sledovat trhy a reagovat na každou poplašnou zprávu v médiích ani nemusí číst sáhodlouhé analýzy nebo studovat různé komplikované grafy. To vše může nechat profesionálním správcům aktiv. A oni to zase mimochodem většinou nechávají na specializovaných počítačových programech. Úspěšnému investorovi stačí znát několik jednoduchých pravidel a hlavně se musí těmito pravidly řídit.

Ve svém blogu vám chci pomocí svých úvah ukázat, jak je vlastně investování jednoduché a zábavné. Také budu bojovat proti špatné pověsti investic jako něčeho, čemu běžný člověk nerozumí  a co je pro těžce našetřené peníze moc nebezpečné. A v neposlední řadě budu vyvracet některé z mnoha známých mýtů o investicích. To vše budu doplňovat příklady z praxe.

No a další důvod, proč začínám psát tento blog je čistě osobní. Můj manžel totiž už poměrně dlouho naši každou diskuzi o mé práci či o investicích končí slovy „Tak už konečně začni psát ten blog!“. Zřejmě doufá, že když se ze svých myšlenek vypíšu, bude mít ode mě klid a bude moct po večerech hrát počítačové hry. Tak uvidíme, jestli to zabere:-)

 

Máte zájem o novinky ze světa investic? Přihlaste se k odběru investičního zpravodaje a budete dostávat měsíčník nabitý informacemi ze světa investic včetně upozornění na nové blogové příspěvky.